snažíte se o miminko? kontryhel.

10.11.2017

V dnešní uspěchané době čelíme spoustě onemocnění a problémů, pro které lékařské oko nemá vysvětlení, často ani vhodnou léčbu pro naše tělo. Vsaďte na bylinky. 

Celá sestava hormonální terapie nás uklidňuje, srovnává výkyvy nálad, učí nás soustředit se, dávám nám čas na své tělo. To všechno už je pozitivní faktor k tomu, abychom připravili své tělo pro příchod nového človíčka. Není to však samozřejmě vše.

Hormonální jóga stimuluje žlázy s vnitřní sekrecí, pro nás Ženy především ty nejdůležitější - vaječníky. Vaječníky produkují estrogen a progesteron. Progesteron našemu tělu slouží právě nejvíce před a během období těhotenství. Připravuje naše prsy pro kojení miminka, spolu s estrogenem pomáhá udržet správný menstruační cyklus. Především však podporuje růst děložní sliznice po ovulaci, a připravuje tak naši dělohu pro uhnízdění oplodněného vajíčka. 

Příčin neustálého nezdařilého otěhotnění může být spousta (často psychických bloků, nebo nepřiznaných potíží ve vztahu), avšak pokud Žena nemá dostatek progesteronu, může se stát, že děloha není natolik 'hrubá', aby se v ní vajíčko uhnízdilo. Může tak docházet k samovolným potratům.

Proto sestava hormonální terapie pomáhá ženám po celém světě otěhotnět. Někdy je potřeba podpůrná psychologická terapie, někdy postačí fytoterapie. Fytoterapie, neboli léčba bylinkami, může být skvělou kombinací k pravidelnému cvičení sestavy. 

Kontryhel je léčivou bylinkou, která pomáhá na všechny ženské problémy spojené s dělohou (problémy s menstruací, zánětlivá onemocnění v podbřišku atd.), včetně neplodnosti. Působí proti potratům a zvyšuje pravděpodobnost početí. Upravuje také nepříjemné potíže při menopauze včetně psychických.  


Užívaní kontryhelového čaje na otěhotnění

  • 50 g Kontryhelu
  • 50 g Yzopu lékařského
  • 50 g Kotvičníku zemního
  • 50 g Tužebníku jilmového

Postup a dávkování:
Jednu polévkovou lžíci této směsi zalijeme 1/4 litrem vroucí vody a 20 minut louhujeme. Poté scedíme. Nálev se pije prvních 7 dnů po menstruaci, 2 x denně nalačno (nejlépe ráno a večer).

V dalších dnech pouze 1 x denně, a to ráno, opět nalačno. V průběhu menstruace se čaj nepije. Užívání tohoto čaje by mělo trvat alespoň 3 menstruační cykly.

Kontryhel je samozřejmě možné pít jen jako jednodruhovou bylinku, jeho blahodárné účinky jsou nepopíratelné a jeho užívání v přiměřených dávkách může být neomezené.

*Inspirováno receptem na čaj z: www.modrykonik.cz 


Produkty na úpravu hormonálního systému si můžete vybrat zde: